Wakacje z paczką przyjaciół – czyli jak przekonać rodziców?

Wakacje z paczką przyjaciół – zatem jak przekonać rodziców?

Prasóweczki

Wakacje z paczką przyjaciół – więc jak przekonać rodziców? Wakacje. Ty z góry posiadasz teraz je zaplanowane. Jak co roku wyjedziesz z ojcami i najprzyjemniejszą rodziną na kilkudniowy wyjazd nad morze. Wiesz co Cię czeka. Stałe towarzystwo bliskich, rutyna, która prowadziła także zeszłorocznemu wyjazdowi a właściwie Ci wspaniałe już trasy wycieczek. Niczym nie jest źle – w celu nie wszystek może zezwolić sobie na taki wyjazd. Jednak powoli zaczynasz czuć, że z obecnego „wyrosłeś”? Od towarzystwa rodziców wolisz towarzystwo przyjaciół oraz spontaniczny wyjazd w różny niż dotychczas zakątek świata? Nie zwlekaj. Już dzisiaj skończ się na rozprawę z rodzicami.

 

Ty w oczach „staruszków”.

Zastanów się i wypisz na karcie jak widzą Cię rodzice. Czy mają Cię jak osobę dorosłą, którą dają całkowitym zaufaniem? Lub nie sprawiasz problemów wychowawczych? Jesteś oczywisty, potrafisz zagospodarować właściwie kieszonkowymi? Bądź w nowym okresie nie zawiodłeś rodziców swoim zachowaniem? I czy wcześniej zdarzały Ci się samodzielne wyjazdy na poszczególny dzień?

Jeśli większość Twoich odpowiedzi wypadła pozytywnie – gratuluję. Połowę sukcesu, z ostatnią ważniejszą, posiadasz teraz za sobą!

Koledzy z „paczki”.

Towarzystwo, z którym pragniesz spędzić wakacje pragnie być atrakcyjne rodzicom. Bez tego ani rusz. Jeśli nasi często bywają Cię w budynku przedstaw rodzicom potencjalnych kompanów do wyjazdu. Staraj się napomknąć temat wyjazdu. Daj każdemu wolność słowa. To pozwala bliżej poznać Twoich bliskich. Możesz nawet zainicjować spotkanie Waszych rodziców – bo czemu nie? Czasami decyzja podjęta drogą wspólnej rozmowy i zmiany zdań może okazać się znacznie lepsza z tej w pojedynkę. A przecież na tym Ciż chce.

Twoje wakacyjne plany.

Muszą być dane rodzicom teraz na długo przed wyjazdem. Ustalcie z przyjaciółmi gdzie wymagacie się udać. Każdy moment musi stać dokładnie dopracowany. Zdecydujcie czym macie pokonać trasę. Albo będzie wtedy autokar, pociąg czy może samochód – oczywiście potrzebą jest bycie dobra jazdy przez samego z Was. To pozwoli uniknąć dużych kosztów. Cenę paliwa wydacie na grupę uczestników wojażu.

Ważne jest jeszcze dobranie odpowiedniego noclegu zaś jego w wartość wczesna rezerwacja. Rodzice na chyba nie umożliwią Ci na wyjazd „w cień”. Pozostaniesz na pewno poproszony przez opiekunów o pozostawienie adresu ośrodka.

Termin wyjazdu oraz przyjazdu także przedstaw rodzicom. Może się zdarzyć, że tylko – umożliwią Ci na wolny wyjazd, ale pod warunkiem, że któregoś dnia odwiedzą Cię i zobaczą jak trzymasz się bez opieki. Nie wyginaj się na taki pomysł! To z razu skreśli Twoje wakacyjne marzenia o własnej podróży.

Swoje poglądy konsultuj z rodzicami. Wdrażaj w wakacyjny plan ich sugestie. Może zaprezentują się dużo korzystniejsze z dotychczasowych, które udało Ci się stworzyć? – oraz najciekawszych miejscem do odnalezienia się w kolejnym mieście w toku wakacji będzie wyszukiwarka.

Kwestia finansowa.

Po opracowaniu wstępnego zarysu wakacyjnych planów, podsumuj ile wyniesie Cię taka przyjemność. Gdy rodzice w sum sfinansują Twoje wakacje – jesteś szczęściarzem. I jeśli ojców nie istnieć na takie przedsięwzięcie, nie załamuj się! Nie przekreślaj z góry całego wyjazdu. Możesz zetknąć się z rodzicami, że opłacą Ci część kwoty, a Ty resztę zarobisz. Np. poprzez roznoszenie ulotek bądź mycie samochodów w bliskiej myjni.

Prawda, że to akurat nie takie trudne?! Wystarczy dużo chęci, zapału oraz pokazanie się rodzicom z obecnej najwłaściwszej strony. Taki kilkudniowy wyjazd możesz poprzedzić jednodniowym wypadem. Powiedz rodzicom, że wymagasz się sprawdzić oraz udowodnić, że jesteś dokładną osobą. Gdy się uda a rodzice wyrażą zgodę, zapewnij, że nie zawiodą się na Tobie! Gdy nie uda Ci się przekonać opiekunów, nie obrażaj się, nie podnoś głosu i pod żadnym pozorem nie wyjeżdżaj bez zgody rodziców! Przecież wakacje są także za rok. Może kiedyś się uda… Ba! Na pewno. W obrębie będziesz już starszy o rok oraz doskonale przygotowany do rozmowy.

Zobacz również Wakacje z paczką przyjaciół – czyli jak przekonać rodziców?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *