Świat Według Kiepskich

Świat Według Kiepskich sezon 16

Prasóweczki

W jasnej wrocławskiej kamienicy, wcale nie gości nuda.

Świat Według Kiepskich sezon 11

Od lat, zwaśnione rodziny atakują się na wzajem, by potem przy dobrym trunku zgodzić się i snuć kolejny wielki plan żeby zarobić, przy tym się nie na wykonywać.

Serial rozmawia o rodzinie Kiepskich, gdzie Ferdek, głowa rodziny jest kobietą bezrobotną, a dobrym jego zajeciem jest postrzeganie telewizji i sporzywanie alkoholu. Żona Halina, z lat działa w służbie zdrowia, gdzie zdaza się jej podejmować dodatkowe dyżury, aby utrzymać piecioosobową rodzinę, w ostatnim dwójkę dorosłych dzieci- Walda i Mariolkę i schorowaną matkę- Rozalię, która niecierpi Ferdka.

W grupie ciągle przychodzi do awantur.

Kanalia, nazywany przez teściową Ferdek, notorycznie okrada babkę z renty, zabraniając jej przy tym oglodać ukochaną bajkę- Koziołka Matołka. Schorowana babka modli się, aby wreszcie Ferdek zniknął spośród ich rodziny.

Po sąsiedzku, na tym jednym piętrze, mieszka Paździoch wraz z kobietą- Haliną. Rodziny bardzo dzielą się z siebie. Pazdzioch jest pewne zatrudnię. Chodzi na Wrocławskim bazarze, gdzie sprzedaje bieliznę, która została się powodem kpiny sąsiada Ferdka. Jego żona notorycznie krytykuje partnera i dotyka go w gronie innych sąsiadów. Mimo to, Marian kocha kobietę i była się wciąż dorównać jej wymaganiom i spełnia wszystkiej jej zachcianki.

zobacz również filmy online za darmo bez rejestracji

Tuż nad nimi żyje Arnold Boczek. Pracownik pobliskiej żeni. Otyły sąsiad, jaki nie ma mało. Mimo, że potrafi liczyć na goscine żony Halinki, Ferdek wciąż obraża znajomego i poleca mu wywyższać się na jego piętro. Boczek tak prosto nie odpuszcza i zawsze zabiera się do wspólnej toalety na piętrze Mariana i Ferdka, gdzie dopuszcza się licznych kradzieży papieru toaletowego oraz żarówek. Arnold Boczek, słynie zarówno z naiwności, często zwodzenie przez sąsiadów, zostaje ośmieszony i wyrzucony z piętra rodziny Kiepskich oraz Pazdziochow.

Można by powiedzieć, że kamienica przypomina jakąś inną klatkę w ostatniej okolicy, jednak dzieją się tu rzeczy, które nie śniły się nawet fizjologom.

Od rana w bloku Kiepskich można słyszeć ruchy i awantury. Znienawidzony przez teściową Ferdek, próbuje po raz drugi okraść Babkę z renty. Syn Walduś, kibicuje ojcu, z radością na kolejne piwo, gdyż tak jako jego ojciec uwielbia alkoholowe trunki oraz męczę piłki nożnej. Z biegiem czasu, podczas wyjazdu do USA, poznaje swoją żonę-Jolante, pazerna na pieniądze kobietę, która trzyma Waldusia pod pantoflem. Zachowanie kobiety nie podoba się Ferdkowi, dlatego otwarcie podkreśla, iż nie lubi nowej wybranki syna.

Sprawy są miłe i pełne fantazji.

Mamy doczynienia z nieznajomymi z drugiej planety, kołem gospodyń wiejskich, teleturniejami czy nawet objawieniem się anioła stróża.

Sceny przedstawiają codzienne problemy z którymi muszą zmagać się nasze rodziny.

Ciągle konflikty z sąsiadami, skazane na porażkę interesy, wizytację polityka i minus pracy, zabierają się na Halince, która pod groźba rozwodu, próbuje namówić męża do przyjęcia się pracy.

Ferdek jednak uważa, iż w ostatnim świata nie jest pracy dla obywateli spośród jego przygotowaniem i wprowadza rozkręcić własny biznes.

Na uszkodzenie zajęcia z pewnością nie można narzekać.

Jednym razem wraz z córką Mariolka spotkali na pomysł założenia seks telefonu. Następnym razem Ferdek próbował budować ekskluzywny fotel, na jakim można by było spokojnie oglądać telewizję, pić piwo i masować sie. Jak również ten układ nie wypalił, nadszedł pomysł otwarcia biznesu z Marianem, który przy butelce wódki, próbuje przekonać do wspólnej pracy Ferdka.

Niestety, plan również się nie powodzi, a sąsiedzi znów się kłócą.

Rywalizacja między sąsiadami wciąż powoduje zgrzyty.

Odchody na wycieraczce, podsłuchiwanie, plotkowanie i obrażanie.

Kiedy po ciążącym i doskonałym wyzwań roku pnadszedl czas świętowania Następnego Roku, w bloku Kiepskich planowany jest sylwester.

Są na nim mieszkańcy kamienicy i dyrektor Kozłowski, jaki istnieję w stosunku małżeńskim z czwartą żoną, która otwarcie oznajmia, iż istnieje z starym ale dla pieniędzy. Wszystko mogłoby się wydawać normalnym wydarzeniem i chęcią naprawy relacji między sąsiadami, jednak Ferdek znów przechodzi na wojenną ścieżkę.

Kolejnym mieszkańcem kamienicy przy ulicy Ćwiartki ¾ jest Borysem. Sąsiad z upodobaniem do pornograficznych gazet i zagorzały katolik. Mało pojawia się jedną w sektorach.

Drinku z bliskich kolegów sąsiadów jest bezdomny Badura, pozostający na złomowisku. Jego podstawowym zajeciem jest sporzywanie alkoholu i myślenie.

W serialu, pojawia się również Malinowska, ekspedientka, która często sprzedaje miezzkancą kamienicy na krechę, oraz Edzio, listonosz z doświadczeniem humoru, który planuje co róż nowe rymowanki na temat mieszkańców.

Świat według Kiepskich jest z decydowanie humorystycznym serialem, opowiadającym losy mieszkańców.

Bawi fanów już z 1999 roku, jak to nakręcono pierwszy odcinek.

Na początku serialu, sceny nagrywane były w kamienicy, jednak z biegiem czasu wykonano rekonstrukcje pomieszczeń w studio, gdzie nadal nakręcane są nowe odcinki. Losy mieszkańców kamienicy Ćwiartki ¾ możemy śledzić na Polsacie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *