Sprzedaż internetowa w czasie pandemii –największe wyzwania dla e-sklepu.

Sprzedaż internetowa Drawno

Prasóweczki

Sprzedaż elektroniczna w sezonie pandemii –największe wyzwania dla e-sklepu.

Nagłówki artykułów aż wołają o wzrostach sprzedaży w branżach e-commerce, ale mało kto porusza sprawę tego, jak że jest uzyskać sprawny przebieg realizacji zamówień w sezonie pandemii. Na przykładzie Mirjan24 – internetowego sklepu meblowego, przybliżymy Wam największe wyzwania dla e-sklepu i pokażemy, jak firma sobie z nimi zdołała.

Sprzedaż internetowa Sianów

W dobie koronawirusa społeczeństwo zostało zmuszone do przemian w swoim normalnym funkcjonowaniu, co wyklarowało nowe zachowania na targu. Przed zarazą po wyjścia chodziliśmy często do apteki, a po produkty spożywcze do najbliższego sklepu. W sezonie pandemii często czynili z ostatnich pracy, na rzecz zakupów przez Internet. Obawa o bezpieczeństwo prywatne plus najszybszych, limity osób w ustalonych miejscach i zamknięcie wielu sklepów, galerii i pawilonów handlowych umocniło trend zakupów online. Wzrost sprzedaży w Internecie odczuła większość branż. Po cesze był toż efekt pewnego przymusu zakupu online, gdyż stacjonarne sklepy są zamknięte a liczniejszej kwoty czasu wolnego kupujących. Tymczasowe zawieszenie lub częściowe ograniczenie czynności zawodowych sprawiło, że społeczeństwo miało niewiele czasu, by zadbać o siebie (zakup ubrań, kosmetyków, szkoleń online) lub wykonać remont domu, czy prace porządkowe na podwórku.
Większa sprzedaż – większe wyzwanie logistyczne. Sprzedaż internetowa Sianów

torebki
Reklama

Nagłówki artykułów aż wołają o wzrostach sprzedaży w branżach e-commerce, ale mało kto porusza sprawę tego, jak że jest uzyskać sprawny przebieg realizacji zamówień w sezonie pandemii. Na przykładzie Mirjan24 – internetowego sklepu meblowego, przybliżymy Wam największe wyzwania dla e-sklepu i pokażemy, jak firma sobie z nimi zdołała. Sprzedaż internetowa Sianów

zobacz również Społem wiadomości

W współczesnym etapie każdy sklep zabiega o to, by utrzymać się na targu i zachować stanowiska pracy. W firmie Mirjan24 to stwierdzenia pracy dla ponad 400 pracowników. Firma w bliskich zadaniach koncentruje się na pracy mebli tapicerowanych, prowadzeniu 6 sklepów internetowych (Polska, Niemcy, Węgry, Rumunia, Czechy i Słowacja) oraz pośredniczy w dostawach mebli dla użytkowników z całej Europy.

W spraw pandemicznej największym wyzwaniem dla firmy Mirjan24 było zachowanie ciągłości dostaw towarów do klientów oraz terminowa realizacja zamówień dla odbiorców indywidualnych, przy szczególnym zachowaniu bezpieczeństwa i ostrożności. Duży niepokój wprowadziło nagłe zamknięcie granic. Utrudnieniami były korki na przeszkodzie Polsko-Niemieckiej i dane od producentów mebli, że mogą wystąpić opóźnienia w prac. Sprzedaż internetowa Sianów

W niniejszej dodatkowej sytuacji dochodzi jeszcze reorganizacja stanowisk rzeczy oraz czasu pracy, by zwiększyć bezpieczeństwo wszystkich ludzi.

Jak poradzić sobie z formą „nadzwyczajną” ?

Choć sytuacja epidemiologiczna, w takim wymiarze, była miejsce pierwszy raz i dla każdego istniała zatem inna rzecz, to firma Mirjan24 czerpała inspirację z wcześniejszych, różnych doświadczeń — na targu obecna jest od 27 lat. Ze sprzedaży stacjonarnej wycofała się 8 lat temu zaś od drugiej chwili, rozwija się e-commerce, które ciągle się zmienia. A w porządku dużych ograniczeń, ważną rolą pokazała się własna flota samochód dostawczych, która uniezależniła firmę od bardzo przeciążonego systemu kurierskiego. A utknięcie kilku samochodów w korkach nie sparaliżowało całej logistyki, skoro ich flota liczy ponad 100 samochodów typu TIR.

Dużym urządzeniem są i stany magazynowe topowych produktów. Magazyny są włożone w kilku krajach. Dzięki nim, sklepy internetowe obsługujące zagranicznych klientów, nie stanowiły w 100% uzależnione od dostaw z Polski.

Wyzwaniem była jednak reorganizacja stanowisk książki i wprowadzenia systemu zmianowego w przypadku pracowników pracy i magazynów. Podział ludzi na braci i włożenie pracy zmianowej umożliwiło zachowanie bezpiecznego odstępu między pracownikami. Oraz w przypadku dużej ilości stanowisk biurowych został wprowadzony system pracy zdalnej. Sprzedaż internetowa Sianów

Zobacz również Sprzedaż internetowa w czasie pandemii –największe wyzwania dla e-sklepu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *