Sposoby na polskie IP w czasie wyjazdów do innych państw

Sposoby na nasze IP w toku wyjazdów do różnych państw

Prasóweczki

Sposoby na własne IP w ciągu wyjazdów do różnych państw – Idąc na wakacje do różnych państw, bardzo często wybieramy korzystać z pomocy wymagających od nas posiadanie polskiego adresu IP. Tego rodzaju wymogi stawiają przed nami nowe portale streamingowe, na przykład serwisy VOD. Niektóre z nich proponują nowe obrazy oraz seriale dla poszczególnych regionów. Jakie są zatem sposoby na własne IP podczas wyjazdów za granicę?

Czym naprawdę faktycznie jest adres IP?

Adres IP można porównać do punktu VIN samochodu lub numeru rejestracyjnego. Za jego korzyścią możemy przeznaczyć dokładną lokalizację urządzenia korzystającego z internetu i dowiedzieć się, kto stanowi jego właścicielem. Adres IP liczymy na adresy IPv4, będące 32-bitowymi liczbami całkowitymi, określonymi w zapisie szesnastkowym oraz adresy IPv6, będące 128-bitowymi liczbami całkowitymi, zapisanymi w układzie szesnastkowym lub dwójkowym, oddzielonymi dwukropkami lub spacjami. Za pomocą adresu IP możemy znaleźć interfejs sieciowy czyli jego siły. W przypadku sieci lokalnych adres IP dany jest poprzez administratora. Obecnie najpowszechniejsze są adresy IP szóstej generacji, które zastąpiły czwartą generację adresów. Piąta generacja była chwilowa także nie zdobyła większego wzięcia wśród użytkowników.
Jakie są sposoby na nasz adres IP za granicą?

Wykorzystanie naszego adresu IP za granicą naszego państwa wbrew pozorom jest światowe wśród naszych rodaków opuszczających kraj w planach urlopowych lub dłuższej, w planach zarobkowych. Wiele usługodawców, nadających telewizję internetową wymaga od nas posiadania polskiego IP. Wszystko ze powodu na umowy licencyjne ze stacjami, jakie są droższe w przypadku chęci rozpowszechniania sygnały telewizyjnego przez internet poza Polskę. Tego rodzaju praktyki stosują oraz serwisy streamingowe, udostępniające popularne obrazy oraz seriale. W przypadku niektórych portali może się z zmianie różnić oferta filmowa ze powodu na poszczególny kraj. Istnieje natomiast kilka sposobów, zezwalających na zarabianie z polskiego IP w nowych krajach.
Wirtualna Sieć Prywatna

W nowym czasie coraz modniejsze stają się programy korzystające z tuneli Wirtualnej Sieci Prywatnej, powszechniej rozumiane jako VPN (z ang Virtual Private Network). Narzędzie kontaktuje się z drinkom z serwerów znalezionych na placu całego świata, przez co wirtualnie zmienia nam się numer IP, ponieważ host widzi nas jak użytkowników komputera na przypadek z Francji, Niemiec czy Dużej Brytanii. Dużo firm udostępniających Wirtualną Sieć Prywatną posiada własne serwery w bliskim świecie. Układając się z nimi zza granicy, będziemy oczywiści jako użytkownicy z Nasz, dzięki czemu serwis VOD czy nowe perspektywy także pomocy wymagające polskiego adresu IP będą myślały, że oglądamy się w regionu.

Cechy serwerów VPN:

nadanie wirtualnego adresu IP;
zachowanie anonimowości podczas przeglądania stron WWW;
ukrywanie realnego adresu IP swego komputera;
zabezpieczenie przed atakami typu DDOS.

Bramki Proxy

Innym sposobem jest stosowanie z racja zwanych bramek proxy. Istnieje wówczas oprogramowanie umożliwiające nie wyłącznie na zmianę swego adresu IP, lecz też wypływające na szybkość załadowania się stron WWW czy bezpieczeństwo. My, jako użytkownicy zlecamy pośrednikowi dane zadanie za pomocą dedykowanego użytkownika w strukturze planu na komputer. Bramki proxy leczą na identycznej zasadzie jak serwery VPN, jednocześnie bardzo często zabezpieczając nad sprzed skryptami reklamowymi i plikami cookies, które przekazywane są podczas przeglądania sieci.

Cechy bramek proxy:

znacznie bliższy okres załadowania strony WWW;
lepsza przepustowość łącza;
ukrywanie realnego adresu IP swego komputera;
zabezpieczenia w stronie narzędzi antywirusowych oraz zapór sieciowych.

sprawdź też Sposoby na polskie IP w czasie wyjazdów do innych państw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *