Regenerujące minerały

Regenerujące minerały apteka

Prasóweczki

Regenerujące minerały – Regeneracja organizmu dzięki minerałom sprzed milionów lat

2 kilometry

Z takiej głębokości wybierane są biszofit i kizeryt – magiczne minerały powstałe w momentach prehistorycznego permu. Na dnie pradawnego morza, organiczne osady utworzyły ponad 200 milionów lat temu prawdziwe zasoby życiodajnych pierwiastków śladowych. Dla nas, prowadzących aktywny tryb życia, magnez, potas, sód, wapń, krzem również własne pierwiastki małe są potrzebne do poprawnego funkcjonowania. Biszofit dokładnie te elementy zawiera. Z zmianie kizeryt czyli naturalny siarczan magnezu (zwany inaczej solą Epsom) zawiera dodatkowo siarkę, która oczyszcza organizm z toksyn oraz innych toksycznych substancji. Dzięki stronom naszej skóry, przyswajalność obu minerałów jest bardzo przyjemna także niezwykle skuteczna.
Właściwości regenerujące magnezu

Brak odpowiedniego poziomu pierwiastków śladowych, a w szczególności niedobór magnezu zawierają nie tylko ciągłe zmęczenie. Traktuje więc sporo poważniejsze konsekwencje, gdyż negatywnie wpływa na wykonanie wielu układów wewnętrznych naszego ciała.

Poziom magnezu w naszym organizmie nie wpływa jedynie na poprawę jego pozycji. Wynosi on jeszcze duże właściwości regenerujące. Preparaty magnezowe stosowane po męczącym dniu powodują rozluźnienie mięśni i skóry, obniżając przy tym dyskomfort związany z długim wysiłkiem psychofizycznym. Wyraża się też, iż wykorzystanie tzw. transdermalnego (przezskórnego) procesu przyswajania magnezu stanowi jakąś spośród najbardziej funkcjonalnych metod jego dostarczania.
Przezskórne wchłanianie pierwiastków

Odpowiednie potraktowanie naszego ciała po wyczerpującym dniu lub nowym wysiłku powoduje, że czujemy szybszy przypływ energii, oraz nasze zmęczenie ustępuje miejsca równowadze energetycznej. Regeneracja przez skórę istnieje nie tylko dostępna w użytkowaniu, lecz i bardzo korzystna. Produkty magnezowe wykorzystywane punktowo na skórze powodują szybszą rekonwalescencję i powrót do szerocy energii po ukończonych kontuzjach.
Jak daleko regenerować ciało po wyczerpującym dniu?

Należy wziąć ciepłą kąpiel. Ale nie byle jaką, lecz uzupełnioną magnezowymi preparatami. Czyli zrobić sobie tzw. kąpiel magnezową z wykorzystaniem płatków magnezowych lub soli Epsom.

Do wanny z ognistą wodą należy wsypać porcję naturalnych płatków magnezowych z biszofitu lub kizerytu i zagłębić się w obecnej kąpieli przez 20 – 30 minut. Nie chodzi dodawać żadnych detergentów (mydła lub płynu do kąpieli). Już po pierwszej kąpieli odpowiedź będzie odczuwalna. Skóra będzie sympatycznie szczypać, pojawi się odprężenie. Obolałe ciało odzyska swoją energia, a dolegliwości zmniejszą swoje oddziaływanie. Płatki magnezowe można korzystać również, jak w sukcesie spuchniętych i słabych stóp. Mała część płatków z gorącą wodą w misce przekaże im ulgę oraz przywróci równowagę. Dolegliwości ustąpią, a skóra stóp będzie elastyczna. Dodatkowo, wprowadzona w kizerycie (soli Epsom) siarka pomoże usunąć toksyny z systemu.

Dla pań, które nie posiadają wanny, możliwe jest wykorzystywanie specjalnego żelu pod prysznic ze skoncentrowaną zawartością magnezu. Naniesiony na skórę podczas kilkuminutowej kąpieli daje ją nawilżoną i odprężoną.

W sprawie, gdy mięśnie lub stawy potrzebują szybkiej interwencji w chorych miejscach, lub po prostu istnieje potrzeba miejscowego działania, użyć należy rozgrzewającego preparatu z czystym magnezem – specjalnej oliwy z biszofitem i kamforą. Na skórze pojawi się miłe ciepło, i po kilkunastu minutach dolegliwość bardzo się zmniejszy lub całkowicie ustąpi. Oliwa z kamforą idealnie pasuje także do sprawienia domowego masażu relaksacyjnego.
Pochodzenie środka i niezbędne certyfikaty

Przy stosowaniu minerałów w diecie magnezowej istotną pracą jest przyjmowanie z przebadanych dermatologicznie produktów oraz wiadomość o tym, skąd pochodzą surowce wykorzystane do ich pracy. Istotne istnieje dodatkowo, aby produkty miały certyfikaty pozwalające je do ruchu na kraju Unii Europejskiej.

Więcej danych o kosmetykach na podstawie naturalnego magnezu znaleźć można na części Regenerujące minerały

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *