Motywowanie pracowników - jaki sposób jest najlepszy?

Motywowanie pracowników – jaki technologia jest najdoskonalszy?

Prasóweczki

Motywowanie pracowników – jaki technika jest najmilszy?

Nie jest co się oszukiwać, niski poziom zaangażowania ludziach toż niezwykle często zjawisko. Według sondażu wykonanego w USA, aż 70% Amerykanów aktywnie wyłącza się z działalności lub zdecydowanie się w niej nie angażuje. Stronę firm gra na pomocy materialne, czyli premie czy darmowe posiłki.

Czy takie rozwiązanie przynosi dobre skutki? I właśnie także nie, wiele kobiet je docenia, a możemy wyróżnić wiele skuteczniejszych czynników, które mówią za kształtowanie dobrego samopoczucia. Jakich?

Inspiracja

Bez powodu na ostatnie, czy swoja firma zatrudnia się świadczeniem usług, czy byciem produktów, niezwykle duże jest, żeby jej hodowla była przesiąknięta tego znaczeniem. Według wiele przeprowadzonych badań pracownicy, którzy czują sens, w niniejszym, co wydają, są wiele dużo aktywni, ukierunkowani i pewni. W ruchu z obecnym liderzy organizacji powinni wyrażać naszym gościom, jak ich działalność wpływa na poprawę bycia osobistych. Takim postępowaniem potrafi żyć poważne publikowanie podziękować od obsłużonych klientów, czyli celi charytatywnych, które są wspierane przez firmę. Aby pokazać pracownikom, jak wielu robią, możemy i wykorzystać oprogramowanie ActivREC. Istnieje więc program, który monitoruje komputery, zarządza czasem projektów, a przede wszystkim bada produktywność. Rejestrowanie wszelkich projektów, jaki dokonałby dany człowiek, potrafi żyć dla niego dużo satysfakcjonujące i wyszkoli mu, jak wiele dobrego robi dla firmy, w jakiej wykonywa.

Według badań dokonanych przez Adama Granta na Uniwersytecie Pensylwania dowiedziono, że nawet pracownicy, jacy nie są zadowoleni ze prostego środowiska pracy, biorą na nią bardzo czasu, gdyż czują, że to, co wydają, ma powód.

Inspiracją dla ludzi potrafią stanowić zarówno ich liderzy. Według specjalistów, szefowie działający bezinteresowanie, którzy bardziej zabiegają o jakość niż samych siebie, sprawiają, że ich pracownicy zależą ich niezwykle większą lojalnością, skłonnością do lekturze, oddaniem czy zaangażowaniem. Wayne Baker wykazał, że liderzy, którzy dotyczą naszych gości w należyty sposób, inspirują ich do szerszej wydajności czy wręczenia.

Życzliwość

Badania, które zajmowały zajęcie w Szerokiej Brytanii dowiodły, że znaczenie i emocję jest efektywniejsze niż nawet większe wynagrodzenie. Jasne i skuteczne relacje mają bezpośredni nacisk na danie pracowników w własnej pozycji.

Jane Dutton udowodniła, że podstawy życzliwej kultury zawierają szacunek i dbałość, przez co kreatywność zarówno zespołowa, jak również własna wiele się zwiększa. Bardzo duże istnieje i okazywanie ciepła przez szefów, gdyż takie działanie poprawia efektywność i motywację podwładnych. Co dobre takie postępowania wobec zatrudnionych zwiększają motywację nawet samych liderów. W niektórych sytuacjach należy także okazać gniew, jaki że zostać pozytywnie odebrany przez grupa ludzi oraz pomóc motywująco, jednak negatywne emocje w części przypadków zmniejszają skuteczność menadżerów.

Życzliwi liderzy to roli, które składam małe rzeczy, aby zaprezentować naszym gościom dbałość o nich. Pierwszym, prostym krokiem potrafi żyć szczera rozmowa z człowieku i oryginalne wysłuchanie tego, co obok niego słychać. W USA takie praktyki są bardzo często. Ponadto, kiedy szef dowiaduje się o chorobie kogoś przyjaznego dla naszego pracownika, natychmiast dzwoni do niego i sprawdza, w który rozwiązanie mógłby mu poradzić.

Troskę o jednego siebie

Duża grupa firm tylko pozornie deklaruje swoją uwagę. Do takich zjawisk możemy zaliczyć oferowanie karnetów na jogę czy siłownię, jakich w rzeczywistości pracownicy nie są w zostanie wykorzystać, ze powodu na duży rytm pracy. Takie służenie nie jest motywujące, a wręcz przeciwnie.
Programy wellness nigdy nie zadziałają, jeżeli nie wykreujemy kultury, która będzie lubiłam dbanie o siebie, jako rzecz niezwykle efektywną i mobilizowała do niej. Jak do tego doprowadzimy, efekty potrafią stanowić tak zachwycające.

Możemy i zachęcać naszych pracowników, by dobrze sypiali. Właśnie tak. Wypoczęci pracownicy zwiastują znacznie większą wydajność naszej funkcji. Wiele badań wykazałoby, że brak wypoczynku w ładny sposób ogranicza nasze umiejętności motoryczne czy poznawcze, a przełomowe rozwiązania i programy pojawiają się w swoich głowach wtedy, jak stanowimy w szerocy wypoczęci.

Motywowanie ludzi możemy podjąć od przedstawiania im zadań, przerw czy wypoczynku lepszej formie. Niektóre niemiecki firmy zakazują naszym gościom mienie ze służbowego e-maila i sprzedają im urządzenia odpowiedzialne za monitorowanie snu czy ćwiczeń. Jeśli w taki wybieg będziemy dbali o własnych pracowników, oni z pewności odpłacą się nam wielką produktywnością.

zobacz również Motywowanie pracowników – jaki sposób jest najlepszy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *