Liposukcja – zapomnij o uporczywej tkance tłuszczowej!

Liposukcja – zapomnij o stałej tkance tłuszczowej!

Prasóweczki

Liposukcja – zapomnij o stałej tkance tłuszczowej! Zgrabna sylwetka jest bardzo istotna dla wielu osób, dlatego właśnie łatwo sięgamy po propozycje klinik medycyny estetycznej. Niekiedy wystarczy jedynie nieliczny, bezinwazyjny zabieg, aby uzyskać oczekiwany efekt, jednak niektóre defekty musieć będą właściwie większej ingerencji w grono. Samym spośród najpopularniejszych z stabilnością będzie liposukcja. Dowiedz się dużo o tym środka i zobacz, czy zatem rozwiązanie dla ciebie!

Czym jest liposukcja?

Choć może wszystek skontaktował się raz z pojęciem liposukcji, nie wszystek wie dokładnie, co się pod nim zawiera. Liposukcja to twórz usuwania tkanki tłuszczowej z wybranych obszarów ludzkiego ciała. Ze powodu na sam przebieg procedury, czyli wprowadzenie kaniuli, będącej niską rurką i prowadzenia tłuszczu spośród jej pomocą, sposób ten często potocznie określa się odsysaniem tłuszczu.

Do najpopularniejszych procedur należeć będą liposukcja brzucha i liposukcja ud, ponieważ toż w tych stanowiskach najczęściej zmagamy się z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Sposób można stworzyć ale również na drugich partiach, w tym w strony kolan, na łydkach, na ramionach czy plecach, po bokach ciała, na klatce piersiowej w wypadku ginekomastii tłuszczowej u mężczyzn, i choćby w rejonie podbródka – tłumaczą eksperci Kliniki Miracki.

Liposukcja, w przeciwieństwie do wielu nowych rozwiązań, jest zabiegiem inwazyjnym, wymaga bowiem wykonania nacięć i wprowadzenia kaniuli w tkankę. Jednak różniejsze zabiegi jej zrobienia pozwolą na niezwykle większe zaufanie pacjenta, a ponadto mniejszą bolesność po zabiegu i gorszy i dostępniejszy okres rekonwalescencji.

Sam proces prowadzony jest w znieczuleniu ogólnym bądź własnym i mało może być od 30 minut do nawet 5 godzin.
Rodzaje liposukcji

Liposukcja, jednak najczęściej wygląda podobnie, że istnieć grana rozmaitymi metodami. Do najnowocześniejszych spośród nich chodzą:

liposukcja ultradźwiękowa – generowane przez urządzenie ultradźwięki stosowane są bezpośrednio do tkanki tłuszczowej, tworząc jej delikatne odseparowanie z tamtych tkanek. Dzięki temu technika nie uszkadza między innymi naczyń krwionośnych czy nerwów. Dodatkowo ultradźwięki używane w tym gatunku liposukcji pozwolą na jednoczesne ujędrnienie i napięcie tkanki w regionie zabiegowym. Z racja pozyskanymi komórkami tłuszczowymi można dokonać tzw. lipotransfer, czyli przeszczep tłuszczu,
liposukcja laserowa – oddziaływanie ciepła zezwala na częściowe rozpuszczenie komórek tłuszczowych, dzięki czemu dużo łatwiej można je spędzić z systemu. Ciepło lasera ujędrnia również tkankę,
liposukcja wodna – komórki tłuszczowe uwalniane są przez roztwór wodny, dzięki dlaczego są delikatnie wypłukiwane. Później można zastosować je w lipotransferze,
liposukcja wibracyjna – lekkie wibracje wprowadzanej pod postać kaniuli podczas tego standardu liposukcji delikatnie oddzielają komórki tłuszczowe z tamtych tkanek. Dzięki temu potrafią one stać dopełnione w lipotransferze.

Przeciwwskazania do przeprowadzenia liposukcji

Jako że liposukcja jest zabiegiem dość inwazyjnym, zawsze należy dokładnie zapoznać się z regułą przeciwwskazań i omówić swoją pozycję ze lekarzem – zalecają eksperci Kliniki Miracki. Liposukcji nie powinny nasuwać się między innymi osoby, które mają na cukrzycę, choroby autoimmunologiczne, schorzenia wątroby i nerek, nowotwory, zaburzenia krzepnięcia krwi czy inne choroby utrudniające gojenie się ran. Niekiedy przeszkodą potrafią stanowić wyjątkowo zaburzenia hormonalne, przerwanie ciągłości naskórka, i nawet spore dawce luźnej roli w polu zabiegowym, np. na zysk dużej utraty wagi ciała. Przeciwwskazaniem będą także aktywne infekcje,przyjmowanie ziół i środków światłouczulających, ogólny zły stan zdrowia czy ciąża i okres laktacji. W wypadku liposukcji z zastosowaniem lasera zabieg odradza się także pacjentom chorym na epilepsję a tym ze młodą opalenizną.

Liposukcja to szybki twórz na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej, oraz jej jeszcze nowocześniejsze metody znacznie zwiększają komfort i bezpieczeństwo zabiegu. Chcesz wziąć z najnowocześniejszych procedur usuwania tkanki tłuszczowej? Zetknij się na wizytę do Kliniki Miracki i pokochaj swoją nową, perfekcyjną figurę!

zobacz również Liposukcja – zapomnij o uporczywej tkance tłuszczowej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *