Kapusta kiszona król sklep Złocieniec

Zachodniopomorskie

Właściwości zdrowotne kiszonej kapusty są powszechnie znane. Jest więc również popularny składnik wielu tradycyjnych, polskich potraw. Wśród widocznych w handlach kiszonek różnego pochodzenia prawdziwą perełką jest kapusta kiszona płynąca z Ekologicznego Gospodarstwa Rodzinnego Danuty i Piotra Król. Stary i zdrowy sposób produkcji sprawiają, iż istnieje ostatnie tak inny produkt, o niezwykłych walorach smakowych i prozdrowotnych.

Kapusta kiszona król sklep Gryfice

Wysoka ilość witaminy C

Kapusta kiszona jest przydatnym składnikiem używanym w lokalnej kuchni, który zazwyczaj spożywa się jesienią i zimą. Dlaczego? Kiszonki zawierają cenne probiotyki, które zasiedlając naszą florę bakteryjną są naturalną obronę przed sezonowymi infekcjami i podnoszą odporność przeciwko wirusom. Ukiszona (nie kwaszona!) kapusta jest dokładną skarbnicą dobrze przyswajalnej witaminy C, a i rutyny, które są znanymi składnikami aptecznych tabletek na siła. Zamiast więc sięgać po medykamenty, właściwie jest jeść kapustę kiszoną, jaka istnieje w smaku lekka i lekkostrawna. Najlepiej przy tym wybierać kapustę ze doświadczonych źródeł, takich jak teraz Ekologiczne Gospodarstwo Rodzinne Danuty i Piotra Król, dostające się w Kinowie, nieopodal Kołobrzegu. Kapusta „Król” jest kiszona tradycyjnie w dębowych beczkach, a użyte do jej pracy główki wychodzą z własnej, ekologicznej plantacji rodziny.

kup traz
 

Kapusta kiszona król sklep Gryfice

Ekologiczna produkcja dla swego zdrowia

W ciągach, jak przy uprawie warzyw i roślin najczęściej korzysta się środków chemicznych, które posiadają chronić rośliny przed robactwem i przyspieszyć ich wzrost, często mamy wątpliwości, czyli nie uwolni się więc na swym zdrowiu. Nie trzyma się też co oszukiwać – smak takich warzyw pozostawia sporo do życzenia. Danuta i Piotr Król już sporo lat temu zbudowali na naturalną uprawę, co budziło wówczas zdziwienie, w obrębie zawierała się wówczas szybkość powstania produktu, nie jego wartość. Dzisiaj, z pomocą synów, mogą pochwalić się dużymi sukcesami na ostatnim tle. I ich kiszona kapusta, która staje w dębowych beczkach, na znacznej kołobrzeskiej solance, jest jednym z głównych produktów, które zajmują podniebienie smakoszy w wszystkiej już Polsce. Piękna również z pełnym bogactwem zdrowotnych właściwości.

Kapusta kiszona król sklep Gryfice

Smak jak za zeszłych lat

Kiszenie kapusty dawno temuż stanowiło potrzebną czynnością, wykonywaną tradycyjnie w gospodarstwach. Zimą nie było bowiem dostępu do nowych zysków i warzyw, powinien było to zapewnić sobie i rodzinie odpowiednią porcję witamin. Dziś wiadomo nikt nie choruje na toż momentu, tymże daleko że półki sklepowe uginają się z nowego sposobie gotowych produktów. Trudno jednak spodziewać się, że smak takiej kapusty będzie mówił temu, co myślimy z dzieciństwa. Często też zamiast z kiszoną, można spotkać się z kapustą kwaszoną – nie będącą nic zgodnego ze dobrym, naturalnym produktem. W przypadku kiszonej kapusty płynącej z gospodarstwa „Król”, możemy istnieć widoczni że styl i chrupkość są dokładnie takie, jak wtedy. Tradycyjne formy jej sporządzenia i jakość surowców przychodzą na to, iż istnieje po prostu przepyszna i silna. O wartości produktów Ekologicznego Gospodarstwa Rodzinnego Danuty i Piotra Król świadczy fakt, iż w 2011 roku zostało członkkem Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Pomorze Zachodnie. Nowe produkty, z jakich słynie ekologiczne gospodarstwo to m.in. ogórki kiszone oraz soki z kiszonych warzyw.

Kapusta kiszona król sklep Gryfice

Idealna do surówki i problemu

Do jakich potraw kapusta kiszona „Król” będzie wspaniała? Sprawdzi się zarówno jedzona na surowo, kiedy a po ugotowaniu czy upieczeniu. Surówka do obiadu przygotowana z obecnej kapusty będzie wcale kwaśna i jedząca, można ją jeść i bez żadnych dodatków! Lubiany przez Polaków problem będzie z zmianie wspaniale wyważony w dodatku a też dużo praktyczny. Kapusta kiszona wtedy i ważny czynnik farszu do pierogów z kasą i grzybami i pieczonych mięs. Pysznie smakuje też choćby zapiekana z żeberkami lub białą kiełbasą. Pomysłów istnieje mnóstwo, wszystko zależy z naszej wyobraźnie i upodobań kulinarnych. Wykorzystując kiszoną kapustę, pochodzącą ze doświadczonego źródła przede wszystkim pamiętamy gwarancja, że dostarczamy sobie a własnym najbliższym, to co najlepsze. Bez zbędnych polepszaczy i oryginalnych składników. Tylko kapusta i solanka kołobrzeska – pyszne, jasne i praktyczne.
Kapusta kiszona król sklep Gryfice

Zobacz również Kapusta Kiszona – Król

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *