Jak jeden mebel może zmienić wnętrze - czyli projektowanie etapami

Jako jeden mebel może poprawić wnętrze – czyli projektowanie etapam

Prasóweczki

Nowoczesne wnętrze domu albo wnętrza w stylu minimalistycznym przechodzi do zaoferowania nieco daleko niż przestrzeń. Jest ponad mieszkanie na eksperyment, mebel designerski i jeden. Kolorowy wieszak w salonie, kanapa w kolorze kanarkowym, w białym mieszkaniu czy czarna ściana w dobrzy – to składniki, które nadają wnętrzu języku i informują o smaku mieszkańców. Lub w jakimkolwiek mieszkaniu można pozwalać sobie na designerski mebel? Czy projektować nasze użytkowe wnętrza kompleksowo, czy etapami?

Etap pierwszy – nowa przestrzeń

Wynajmując mieszkanie, jest coś łatwiej, gdyż stare teraz jakieś ramy, które dają kolory ścian czy stylistykę mebli, które w byciu zastaliśmy. W sukcesie innego miejsca, mamy zwykle gołe ściany, podłogę i mnóstwo pomysłów. I szybko daje nam się, że ważna wszystko, bo przecież pusta, ograniczona jedynie nagimi ścianami przestrzeń sprzedaje się ogromna. Warto już na ostatnim czasie sporządzić podział na etykiecie lub wziąć z aplikacji, do jakiej stosujemy długości poszczególnych ścian i która z razu pokaże nam, że wielkość pustostanu nijak zawiera się do polskich potrzeb aranżacyjnych. Taki porządek w zdjęciu z uważnymi wizytami w sklepikach z wyposażeniem wnętrz lub umiejętnością przełożenia interesujących nas mebli na papier, sprawi, iż będziemy brali pewny ogląd tegoż kiedy polski salon, sypialnia i jadalnia będą wyglądać jeszcze przed instalacją w nich znanych ulubionym mebli.

Etap drugi – zapełnianie przestrzeni meblami, które korzystamy

Włożenie do innej przestrzeni swoich mebli to wyzwanie. Okazuje się nagle, że duża część powierzchni salonu czy sypialni jest naszymi meblami “przytłoczona”. Z ogromnej powierzchni jest kilka metrów do wykorzystania, bo jednak tworzymy własne drogie fotele, sofy, regały, pufy itp. Inwestując “na ślepo” własne, ulubione sprzęty do następnych przestrzeni zwykle właściwie je zagracamy, nie pozostawiając miejsca na dodatek innego. W ten rodzaj można dokonać lek na stan sortowni, w jakiej nic do siebie nie pasuje i poszczególne elementy układanki pozornie mają pełnić swoje pozycje, a właściwie naprawdę tylko zabierają metraż.

Etap trzeci – nadanie wnętrzu smaku

Końcowym etapem urządzania mieszkania powinien stanowić oczywisty podział między elementami, które faktycznie są potrzebne a tymi, które miały część dekoracji. Co to oznacza? Otóż nic więcej gra tym, że mebel, jakiego nie używamy, powinien wylądować w piwnicy. Jedynym odstępstwem z tej listy jest wartość sentymentalna. Dlatego, gdyby jesteśmy fotel po dziadku czy regał po ojcu – warto dać dla tego gatunku mebli przestrzeń.

Zdecydowanie lepiej wybrać mebel z możliwości designerskich sklepów jak Bryła Plus: Niezależnie z tego lub najbardziej atrakcyjnym wzrok w salonie wyjątkiem będzie fotel, czy kanapa – warto zainwestować w mebel, który znacząco zmienia styl wnętrza.

zobacz również Jak jeden mebel może zmienić wnętrze – czyli projektowanie etapami

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o