Jak Zainwestować W Ropę Naftową?

Jak Inwestować w ropę naftową?

Prasóweczki

Jak zainwestować w ropę naftową? Niemalże każdy potrafi sobie wyobrazić ropę naftową, czyli płynną substancję, z której uprawiane są paliwa, smary, asfalt, czy polimery, ale trudniej już sobie przedstawić tą ropą handel. Słyszymy o ropociągach, ogromnych tankowcach a wartościach oferowanych za baryłkę, i jakich objętość, nawet w najkrótszej skali, praktycznie wyklucza handel fizyczny. Mowa oczywiście o inwestorach indywidualnych, którzy właściwie nie posiadają kwot umożliwiających zakup ropy przetransportowanej do każdego portu przez wielcy tankowiec. A jednak ropą handluje się codziennie i odnosząc do ostatniego przedmiocie stosunkowo niewielkich pieniędzy. Jak zatem jest wtedy możliwe?

Jak Inwestować w ropę naftową?

Jak łatwo zainwestować w ropę naftową?

Czy zabiega o podział zasobów przykładowego tankowca na części pomagające ich dostań, np. po parę beczek na łebka? Oczywiście nie! Kto i gdzie żeby te beczki składował?! Drugą przeszkodą, może nawet szczególnie drogą, gdy rozmawiamy o inwestowaniu, byłaby pełna nieopłacalność tego stylu handlu detalicznego w odniesieniu do ropy naftowej.

Jak zarobić na taniejącej ropie?

Chociażby w terminach wysokiej koniunktury, czyli stawkach za baryłkę w wysokości 160 dolarów, to przy wzrostach bardzo szerokich, rzędu 10%, zysk wyniósłby 16 dolarów za baryłkę. Tylko, ile takich baryłek złożylibyśmy sam na naszym podwórku (o ile nie stoimy w budynku, bo w piwniczce zmieściłoby się może dwie, po wyrzuceniu roweru). Zarobek mizerny i złudny, i w tym innym wypadku zarobilibyśmy 32 dolary a wyłącznie wtedy, gdy ktoś odebrał naszą ropę za darmo i darmo ją przywiózł, i gdyby ktoś inny nie ukradł nam w międzyczasie roweru.

 

Estetyczne i fizyczne zyskiwanie na ropie naftowej

Popularnym środkiem na inwestowanie w ropę naftową, i jakiego w żadnym razie nie polecamy w ostatniej sytuacji, jest inwestowanie długoterminowe za pomocą instrumentów finansowych. Chodzi o kupowanie jednostek funduszy ETF, i jakich liczbę jest wybierana na podstawie bieżących cen poszczególnych rodzajów ropy naftowej.

Wynoszą one naszą wadę, i jest nią płynność, gdyż przekazać je ważna na dowolnej giełdzie i wciąż, ale… Zarabiamy jedynie wówczas, gdy cena ropy wzrasta. Inne, jak osoby funduszy inwestycyjnych z prezentacją na ropę są właściwie tym jedynym, a do tego mają dużo opłat oraz doskonalsze wymagania finansowe, jeszcze nie są więc propozycją dla całych.

Życie na spadkach cen ropy naftowej

Ta rzecz na placach, a spowodowana pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 jest z większa trudna, a przynajmniej dla każdych tych, którzy inwestują pieniądze z radością na rozwoje. Jak więc żyć w Polsce, będąc jeszcze niemalże uwięzionym w domu?

Kontrakty CFD

Nie odnajdziemy ich na własnej GPW, natomiast toż żadna przeszkoda, ponieważ istnieje wiele domów maklerskich i budów, oferujących handel ropą na każdym poziomie wtajemniczenia a przy małych środkach finansowych. W tym fakcie wykorzystywane są zwłaszcza platformy, gdyż domy maklerskie są de facto pośrednikami, którzy oraz z obecnych podstaw korzystają.

Przykładowa platforma do handlu ropą naftową oraz nie tylko, to Oil Profit, gdzie sprawę z walką o wysokie pieniądze można zacząć już z 250 dolarów. Platforma umożliwia zawieranie kontraktów CFD, i jest wówczas najoczywistsza, największa i obłożona najmniejszymi prowizjami forma handlu kontraktami na ropę.

Dodatkowo można na niej stosować z dźwigni finansowej, jaka w Polsce dla inwestorów początkujących wynosi 1:33 (znaczy to, że tworząc na koncie 250 dolarów możemy wykupić kontrakt wart 8250 zielonych a przy zakładzie na spadek o sam procent zarobić 82.5 dolara.

Szczegółowe zasady działania platformy oraz nabywania kontraktów są dostępne po zalogowaniu na stronie Jak Zainwestować W Ropę Naftową?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *