Domy z kontenerów – nowy wymiar budownictwa modułowego

domy z Kontenerów Łowicz

Prasóweczki

Rody z kontenerów – nowy wymiar budownictwa modułowego – Budownictwo modułowe to jeszcze dużo atrakcyjna gałąź przemysłu. Budownictwo kontenerowe, będące drinku z sposobów budownictwa modułowego stosowane jest teraz do dużego i względnie taniego budowania obiektów przemysłowych, gastronomicznych, biurowych, a nawet mieszkalnych. Co dużo, z kontenerów coraz częściej robi się szkoły, przedszkola, zaplecza sportowe bądź same domki letniskowe. Dzieje się właśnie więc, że domki z kontenerów znajdują zastosowanie prawie w wszelkiej dziedzinie, a biura z kontenerów korzystają z jeszcze popularniejszego popytu. Jeszcze jedną popularną metodą zastosowania kontenerów są pawilione handlowe i budynki socjalne.

domy z Kontenerów Łódź

Domy z kontenerów – hit czy kit?

Zobacz również Palarnia kawy

Czyli to dodatkowe, aby stworzyć komfortowy, funkcjonalny oraz do tego miły budynek mieszkalny ze „prostego” kontenera? Oczywiście, że właśnie, zwłaszcza że nowoczesne budownictwo, określa się surowym, zimnym wyglądem oraz łatwymi, wręcz geometrycznymi formami. Zbudowanie wygodnego rodzie z kontenerów stanowi nie tylko możliwe, ale też coraz modniejsze. Taki dom stanowi nie tylko wiele tańszy w działaniu, w zestawieniu do tradycyjnego budownictwa, ale i określa go doskonała energooszczędność. Wygląda a na to, że domki z kontenerów są hitem idealnie zapisującym się w prowadzące trendy.

domy z Kontenerów Łódź

Budownictwo modułowe – na czym liczy budowa rodzie z kontenera?

Do architektury domów z kontenerów najczęściej użytkowane są kontenery morskie. Są one zrealizowane z samonośnej stalowej ramy, stworzonej z osobnych, walcowanych profili. Profile też są odpowiednio zabezpieczone przed korozją poprzez piaskowanie i pokrycie warstwą lakieru antykorozyjnego. Zewnętrzne ściany kontenera, sufit i podłoga przygotowane są z zmianie z blachy ocynkowanej, która usztywniana jest wzmocnieniami bocznymi, ponadto wykonane są one materiałem izolacyjnym, takim jak wełna mineralna lub płyty PUR.
domy z Kontenerów Łódź

We mieszkaniach budynków z kontenerów tworzone są laminowane płyty wiórowe lub płyty kartonowo-gipsowe. Elewacje z zmiany kształtuje się na tej jedynej treści jak w przypadku tradycyjnego budownictwa.

domy z Kontenerów Łódź

zobacz również Domy z kontenerów – nowy wymiar budownictwa modułowego

1 thought on “domy z Kontenerów Łowicz

  1. Coraz więcej firm specjalizujących się w budownictwie modułowym wchodzi właśnie w oferowanie domów z kontenerów i adaptacje wnętrz kontenerów, chyba najbardziej aktualna lista tutaj , dodatkowo powstał fajny kanał na YouTube w tym temacie „Odskocznia” polecam amatorom takiego budownictwa 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *